Consiliul Local Bacău a votat, în urmă cu câteva minute, taxa de salubritate pentru 2024. La propunerea opoziției, nivelul taxei a scăzut față de 2023 de la 14 la 12 lei lunar. Într-un comunicat PSD, se arată că a fost eliminată taxa pe locuință, păstrându-se taxa pe persoană, conform legislației în vigoare.
„Taxa de salubrizare propusă de primar, o ABERAȚIE. Majoritatea responsabilă din Consiliul Local a diminuat taxa de la 14 la 12 lei/persoană/lună pentru populație, stabilind mai multe facilități pentru firmele din oraș!”, potrivit comunicatului PSD Bacău, pe care îl redăm mai jos:…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul