Taxa de salubritate pe care o vor plăti făgărășenii în 2024 s-a majorat de la 17,5 lei/persoană la 20 de lei/persoană pe lună.
Decizia a fost luată în cadrul ședinței Consiliului Local din 31 ianuarie. În proiectul de hotărâre inițiat de primarul Gheorghe Sucaciu și aprobat de Consiliul Local se precizează că acesta a fost elaborat cu scopul de a răspunde nevoilor cetățenilor municipiului, „pe considerente legale referitoare la prioritizarea interesului general al colctivităților locale, la satisfacerea cât mai completă a cerințelor și protejarea intereselor acestora, întărirea coeziunii economico-sociale la nivelul colectivităților locale, precum și dezvoltarea durabilă a unităților administrativ-teritoriale.”…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul