În cadrul săptămânii premergătoare sărbătorilor de iarnă, Colegiul Național Pedagogic „Carol I” a desfăşurat de o serie de activităţi menite să aducă bucurie şi spirit festiv printre elevi şi cadrele didactice.
Una dintre iniţiative a fost „Poşta Moşului”, unde fiecare elev şi-a exprimat gândurile, în scris, introducând scrisorile într-o cutie poştală, special amenajată, acestea ajungând la fiecare destinatar.
Un alt moment important a fost concursul „Orăşelul Carliştilor”, o competiţie creativă prin care fiecare clasă a fost transformată într-un mic univers de sărbătoare, datorită eforturilor depuse de elevi, iar cea mai frumos decorată clasă a fost răsplătită.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul