Atât tampoanele, cât și absorbantele, sunt produse indispensabile pentru femei în perioada aceea delicată a lunii. Ambele au același rol, acela de a gestiona fluxul menstrual și de a preveni scurgerile, însă între cele două există anumite diferențe. În plus, fiecare are avantajele și dezavantajele sale. Care sunt acestea vei descoperi în rândurile de mai jos.
Principala diferență dintre tampoane și absorbante constă în modul de utilizare.
Când vorbim despre tampoane sau OB ne referim la acele produse menstruale în formă de tub sau cilindru mic fabricate din materiale absorbante și concepute pentru a fi introduse în vagin cu scopul de a absorbi fluxul menstrual și a preveni scurgerile.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul