Stiri Ziare Locale Surpriză de proporții în fotbalul englez. O echipă din „Liga a 6-a” s-a calificat în optimile Cupei Angliei

Echipa din liga a VI-a engleză (din punct de vedere valoric), Maidstone United, o echipă semiprofesionistă, îşi continuă parcursul surprinzător în Cupa Angliei, calificându-se în optimile competiţiei după ce a învins, sâmbătă, cu 2-1, în deplasare, pe Ispwich Town, formaţie din liga a doua, Championship, printre favoritele la accederea în Premier League.

Pe Portman Road Stadium, Maidstone a fost cea care a deschis scorul, în minutul 43 prin Lamar Reynolds, gazdele au egalat în minutul 56 prin Jeremy Sarmiento, pentru ca Sam Corne (66) să reuşească golul calificării grupării antrenate de camerunezul George Elokobi.…