Vineri
FC Botoșani – Politehnica Iași 2-1
Derby-ul nordului Moldovei a fost decis de un gol în primul minut de prelungire. Oaspeții au fost mai buni în prima parte, au trecut pe merit în avantaj după șutul de la marginea careului al neamțului Saghiri. Tot prin doi „stranieri” a întors Botoșaniul meciul, ambii veniți de pe banca de rezerve. E vorba despre argentinianul Lopez, a cărui reușită a avut nevoie de intervenția VAR, fiindcă asistentul semnalizase un offside și despre francezul cu origini marocane Mouaddib. Acesta a punctat din voleu, după o centrare a ex. utistului Mitrov. Bucuria trupei lui Bogdan Andone avea să fie și mai mare după ce au aflat că au pasat „lanterna roșie” după etapa a 24-a.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul