Oamenii fără adăpost sunt cei mai afectați în această perioadă, când nopțile sunt geroase și chiar și pe timpul zilei se înregistrează temperaturi negative sau care nu depășesc 6-8 grade Celsius. Asistenți de la Direcția Generală de Asistență Socială a Municipiului București se află în permanență pe teren pentru a le oferi ajutor acestor persoane.
Primăria Capitalei anunță, pe Facebook, că asistenți din cadrul Direcției Generale de Asistență Socială a Municipiului București vin în sprijinul persoanelor fără adăpost care sunt expuse temperaturilor scăzute din această perioadă.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul