Stiri Ziare Locale Suferință pentru play-off! UTA visează tot mai mult în SuperLiga
Suferință pentru play-off! UTA visează tot mai mult în SuperLiga

Scopul scuză mijloacele pot spune cei de la UTA după această victorie mare cu Petrolul, scor 1-0. Era un meci aproape decisiv în cursa spre play-off, iar Dragobetele i-a purtat noroc Bătrânei Doamne. Susținută de un stadion plin, echipa lui Rednic a suferit mult astăzi ca și joc, fiind înghesuită toată repriza a doua în propriul teren. Meciul a început slab, cu ambele echipe preocupate să nu greșească. Berisha a nimerit bara în minutul 17, apoi tot oaspeții au fost mai aproape de gol în minutul 31, atunci când Ișfan a pătruns în careu, dar a trimis puțin pe lângă poartă, din poziție ideală. UTA a replicat abia în minutul 42, când Omondi a prins un șut puternic de la 22 de metri, dar Zima s-a întins și a respins. A fost faza care a anunțat golul arădenilor. În singurul minut de prelungire al reprizei, Omondi a centrat din lovitură liberă, Zima a respins slab, doar până la Freitas, care a împins mingea în plasă din careul mic: 1-0.…