Municipalitatea orădeană a anunţat că, în urma turnării primului strat de asfalt, circulația rutieră pe strada Meșteșugarilor a fost reluată pe ambele sensuri.
Până spre finalul lunii decembrie, s-a circulat pe un singur sens, cel în direcția străzii Lăpușului.
„Lucrările se desfășoară în cadrul proiectului de lărgire a străzii Meșteșugarilor la patru benzi. Acestea urmează să fie reluate odată cu încălzirea vremii și vor continua cu amenajarea accesurilor la proprietăți, a trotuarelor, a pistei de biciclete, a sensului giratoriu de la intersecția cu Oneștilor și cu turnarea ultimelor două straturi de asfalt pe carosabil”, precizează Primăria Oradea.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul