Stadionul UTA reintră în administrarea Primăriei, inclusiv cu noul gazon, iar Recons se va ocupa de o parte din mentenanță pentru suma de până la 300.000 lei pe an
Dacă până acum, pentru o bună perioadă de timp, tot ce a însemnat administrarea arenei Francisc Neuman (stadionul UTA) a revenit în sarcina Recons, de acum, odată cu inaugurarea noului gazon, stadionul revine Primăriei Arad, iar societatea va rămâne cu sarcina de a se ocupa de o parte din mentenanță. Pentru aceasta, consilierii au aprobat un acord cadru, prin care s-a stabilit suma maximă de 300.000 lei pe an care îi va reveni societății Recons pentru asigurarea serviciilor respective.…