Secția Clinică Neonatologie și Compartimentul de Terapie Intensivă- Neonatologie din cadrul Spitalului Clinic Județean de Urgență Bihor a primit, din partea Asociației pentru micuțul Noel, un incubator de ultimă generație, dotat cu masă de resuscitare pentru nou-născuți.
Prin intermediul acestei sponsorizări, asociația vine în ajutorul nou-născuților care necesită manevre de resuscitare încă din primele momente de viață. Incubatorul Babyroo TN300, primit din partea asociației, este un incubator configurabil, cu funcții de termoreglare de ultimă generație, precum și tehnologii integrate avansate pentru resuscitarea de urgență. Acesta va fi destinat pacienților nou-născuți critici și celor veniți pe lume prin operație cezariană.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul