Spitalul Mioveni are un nou director medical, urologul Gabriel Florian Burtea.
„Începând de marți, 9 ianuarie 2024, dr. Gabriel Florian Burtea a fost numit director medical intermar al Spitalului Orășenesc Mioveni.Dr. Gabriel Florian Burtea a absolvit Facultatea de Medicină Generală din cadrul Universității de Medicină și Farmacie ”Carol Davila” București, specialitatea urologie, iar rezidențiatul l-a făcut în cadrul Spitalului ”Prof. Dr. Theodor Burghele”, din București.
A absolvit mai multe cursuri postuniversitare și a obținut diverse atestări profesionale, în urologie.Dr. Burtea este piteștean, are 35 ani, este căsătorit și tătic mândru de doi copii. Lucrează în cadrul Spitalului Orășenesc Mioveni din anul 2022.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul