Spitalul Județean Deva se află în centrul unei anchete, după ce o femeie a afirmat că a fost dusă la morgă pentru autopsie, deși se afla încă în viață.
Laurenţiu Nistor, președintele Consiliului Județean Hunedoara, a solicitat inițierea unei investigații la Spitalul Județean Deva, după ce o înregistrare în care o femeie povestește că a fost adusă din greșeală la morga spitalului pentru autopsie a devenit publică, conform informațiilor de la News.ro.
Consilierul local al AUR, Tiberiu Claudiu Bârstan, a distribuit pe pagina sa de Facebook imagini în care femeia relatează evenimentul petrecut în anul 2022, explicând cum a fost dusă la morga Spitalului Județean Deva și cum i se pregătea autopsia într-o oră.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul