Managerul Spitalului Clinic Judeţean de Urgenţă ”Sfântul Ioan cel Nou” din Suceava, dr. Alexandru Calacnea, a anunţat că unitatea medicală pe care o conduce va avea un heliport funcţional începând de la finalul acestei luni. Heliportul a fost construit de Consiliul Judeţean Suceava cu 1 milion de euro, relatează News.
Citește și Bancnote false puse în circulaţie în România. Ce le deosebeşte de cele reale”La începutul lunii februarie, în 1-2, am avut vizita în teritoriu, auditul inspectorilor Autorităţii Aeronautice Civile Române care au verificat heliportul, tot ceea ce ţine de heliport, personalul angajat în această zonă, cunoştinţele pe care aceştia le deţin. Am primit undă verde, asta însemnând că în cel mai scurt timp, în 10-14 zile să primim certificatul şi heliportul Spitalului Clinic Judeţean de Urgenţă Sfântul Ioan cel Nou Suceava să intre cu adevărat în slujba pacienţilor pentru că este nevoie acută în această zonă”, a declarat dr. Alexandru Calancea.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul