Primăria Reșița modernizează sistemul de colectare a deșeurilor în oraș. 100 de insule ecologice digitalizate vor fi amplasate în mai multe zone din municipiu.
Municipalitatea are în implementare un proiect prin care va fi îmbunătățit sistemul de colectare a deșurilor la Reșița, prin construirea a 100 de insule ecologice digitalizate. Insulele vor asigura colectarea separată a deșeurilor municipale pe cinci fracții, respectiv: deșeuri menajere, deșeuri reciclabile (hârtie-carton, plastic-metal, sticlă) și biodeșeuri. Din cele 100 de insule digitalizate, 10 sunt subterane, 55 supraterane, având containere individuale, iar alte 35 de insule supraterane au prevăzute containere încasetate de 1,1 mc.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul