Trei bărbați sunt cercetați de procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism – Structura Centrală pentru trafic internațional de droguri de risc și trafic intern de droguri de risc. Potrivit anchetatorilor, aceștia au introdus în România, printr-o firmă de curierat, o cantitate de peste 14 kilograme de canabis, ascunsă într-o sobă ambalată în folie din plastic.
Din primele cercetări reiese că doi dintre inculpați au mers în Spania pentru a procura drogurile.
Doi dintre inculpați au fost arestați preventiv, pentru 30 de zile, iar cel de-al treilea inculpat se află sub control judiciar. Acțiunea a fost realizată împreună cu polițiștii Direcției de Combatere a Criminalității Organizate și cu sprijinul Inspectoratului General al Poliției de Frontieră – P.T.F. Cenad din județul Timiș.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul