Sindicatele care reprezintă gărzile forestiere se agită în fața perspectivei eliminării sporului de risc de 25% din proiectul noului Cod Silvic. Amendamentul primit de ministrul Mediului Apelor și Pădurilor, Mircea Fechet, a fost semnat de ministrul Muncii, Simona Bucura Oprescu, deținătoarea portofoliului de la Muncă aducând ca argument faptul că personalul gărzilor forestiere este salarizat în baza Legii 153/2017, care nu prevede pentru aceste categorii, un spor de risc.
Citește și Alți trei argeșeni, prinși cu căruțele pline cu lemne fără acte!…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul