Stiri Ziare Locale Șimăndanii au obținut a doua victorie în Liga 1 la futsal, 10-8 cu Mărășeștiul
Șimăndanii au obținut a doua victorie în Liga 1 la futsal, 10-8 cu Mărășeștiul

Șoimii Șimand a obținut în weekend a doua sa victorie în Liga 1 la futsal. În cadrul etapei a 16-a, elevii lui Daniel Mărcuș și Dumitru Buruiană au trecut cu 10-8 de Mausoleul Mărășești, formație lipsită de doi jucători importanți. Gazdele au profitat și au controlat meciul, deși scorul în final a fost destul de strâns. Scorul pauzei a fost 5-4, iar reușitele ce au decis câștigătoarea au venit în ultimele șapte minute de joc. Cordoș, Albu și Ciornei au marcat câte trei goluri pentru „șoimi”, iar Mărcuș, unul.…