O situație neobișnuită a avut loc, în această dimineață, la Liceul Pedagogic din municipiul Bacău. Mai mulți elevi care au întârziat la ore au rămas pe lângă poarta unității de învățământ, pentru că direcțiunea a decis să nu-i mai primească.
Prefectul județului, Lucian Bogdănel, consideră decizia conducerii liceului „profund neinspirată şi irațională”.
„Traficul din municipiul Bacău e departe de a fi cel mai fluent, iar astfel de întârzieri mai pot apărea fără ca ele să fie neapărat imputabile unor elevi care, totuşi, în această dimineață au înfruntat gerul pentru a veni – mulți dintre ei pe jos – la ore (…) nu mă aşteptam să văd că există directori decuplați de realitate care – sub imperiul temerilor de orice fel – iau hotărâri precipitate, care conduc la ştirbirea iremediabilă a propriei lor autorități”, a precizat prefectul.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul