Şapte căţei au fost salvaţi de doi muncitori în construcţii de sub un container, pe un şantier din Sectorul 6 al Capitalei. Pentru că gardul şantierului fusese reparat, mama lor nu reuşea să mai ajungă la ei pentru a-i hrăni. Ulterior, echipajele ASPA au capturat căţeaua, toţi fiind duşi în adăpost.
„O acţiune de capturare reuşită presupune o planificare atentă şi o execuţie care necesită timp şi sincronizare. În multe cazuri, implicarea cetăţenilor ajută la succesul intervenţiei, scurtarea timpilor de intervenţie şi la o planificare eficientă. Doi angajaţi în construcţii sunt un exemplu de implicare. Aceştia au sesizat ASPA pentru 7 pui de numai câteva săptămâni care se aflau sub un container, în curtea unui şantier din sectorul 6, ajutând şi la scoaterea acestora de sub container”, au transmis, marţi, oficialii ASPA.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul