Lucrările la noua parcarea supraetajată de pe str. Gheorghe Doja, care va deservi Spitalul Clinic Județean de Urgență Bihor, sunt realizate în proporție de 12%, iar la noul ambulatoriu, aflat și el în construcție, sunt realizate în proporție de 16%. Primăria speră să le dea în folosință până la sfârșitul anului.
La clădirea ambulatoriului, piloții energetici au fost executați în totalitate, iar în momentul de față se lucrează la armarea radierului.
De asemenea, la viitoarea parcare toți piloții au fost finalizați în decembrie 2023. Momentan se lucrează la grinzile de coronament, iar săptămâna viitoare se va face ancorarea piloților cu foraje permanente, executate cu o sapă de foraj având diametrul capului de forare de 175 mm. Lungimea totală a ancorei este de 1500 m și va asigura o mai bună stabilitate care va consolida versantul.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul