În ultima ședință de plen, consilierii județeni au aprobat documentația și indicatorii tehnico-economici pentru consolidarea seismică a Sanatoriului de Neuropsihiatrie Podriga.
Proiectul este finanțat prin Programul național de consolidare a clădirilor cu risc seismic ridicat, fiind deja inclus în Lista Sinteză a investițiilor ce urmează a fi realizate.
„Am promis că vom valorifica orice axă de finanțare pe care o putem accesa și asta facem. Ne dorim să atragem cât mai multe investiții în județ pentru a-l dezvolta. Clădirea Sanatoriului Podriga, fostul Conac Palade Vasiliu, îmbogățește patrimoniul județului nostru. Vom continua să căutăm soluții de finanțare pentru reabilitarea și valorificarea patrimoniului Botoșaniului”, a declarat Doina Federovici, președintele Consiliului Județean Botoșani.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul