Liberalii pregătesc mai multe transferuri, în an electoral, a unor aleși locali care au candidat pe listele altor formațiuni politice la alegerile din 2020. Alin Nica, președintele PNL Timiș, promite că va dezvălui numele acestora la timpul potrivit.
Unul dintre aleșii locali care și-ar putea anunța curând trecerea la PNL este Claudiu Mihălceanu, de la PMP, ales primar în 2020 la Giarmata. Alin Nica, președintele PNL Timiș, anunța la începutul lunii că începe o serie de conferințe în care invită primarii PNL ai comunelor din vecinătatea Timișoarei pentru a anunța proiectele pe care CJT le desfășoară în zonă.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul