Datorită atragerii de fonduri extrabugetare, atât prin finanțări europene cât și guvernamentale, bugetul din acest an reprezintă cel mai mare buget în investițiile publice-continuarea lucrărilor și demararea altor noi șantiere (apă-canalizare, asfaltări, grădiniță, parcuri, parcări pavate, sala de sport, trotuare, iluminat public etc), anunță primarul Comunei Șag, Flavius Alin Roșu.
”În paralel cu diminuarea ponderii cheltuielilor de funcționare, am alocat fondurile necesare pentru celelalte domenii de interes public: educație, serviciile sociale, cultură, sport și ordine publică”, spune edilul.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul