Ţara noastră nu are probleme cu furnizarea gazului în sezonul rece, însă când vine vorba despre preţ este o altă poveste.
Primele zile de iarnă adevărată au crescut consumul național de gaze la peste 50 de milioane de metri cubi. Deși avem depozitele pline și autoritățile spun că ne putem asigura tot necesarul din gaze românești, o parte din consum vine din import. Aceasta deoarece gazele din afara țării sunt mai ieftine decât cele din depozitele din România, explică ministrul Energiei, Sebastian Burduja.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul