Primele întâlniri anuale ale operatorilor din turismul internațional s-au dat în perioada 25-28 ianuarie 2024 cu Salonul Les Thermalies de la Paris, respectiv 24-28 ianuarie 2024 la Madrid, cu ocazia International Tourism Trade Fair, cunoscut sub acronimul FITUR. Acestea sunt cele două platforme eficiente de promovare a ofertei turistice a României de la început de an, în care s-a implicat Ministerul Economiei, Antreprenoriatului și Turismului.
Salonul Thermalies Paris a avut loc la Carrousel du Louvre din Paris, cu participarea principalilor jucători din Talasoterapie, Termalism, Balneoterapie și Spa. Au fost amenajate cu acest prilej 6 pavilioane tematice în cadrul cărora au fost prezentate beneficiile apei de mare și de izvor asupra organismului.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul