Stiri Ziare Locale Returul Ligii a IV-a începe cu pasul greșit al liderului: CS Glogovăţ 2013 – Viitorul Arad 1-1

După UTA, care s-a întors la meciurile pe puncte în noul an încă din luna februarie, pe teren au revenit și prim divizionarele județene. Viitorul Arad, campioana de toamnă în Liga 4-a, s-a deplasat la marginea municipiului, pe arena „Constantin Sfârlogia”, unde pornea favorită CS Glogovăț, formație de mijlocul clasamentului. Calculele hârtiei nu au fost respectate, fiindcă liderul nu a reușit să închidă partida, iar gazdele au egalat spre finalul partidei: 1-1.

Flavius Pavel și Alexandru Radu au început cu patru dintre achizițiile iernii, iar una dintre ele a și deschis scorul destul de repede. Alexandru Bădăuță a prins un șut frumos de pe 13 metri și mingea a intrat în plasă înainte de a lovi și bara. Era minutul 19 și se părea că  oaspeții vor avea un meci ușor, mai ales că au rămas la comandă. Adică au avut o posesie superioară și ceva acțiuni de poartă până la pauză, prin același Bădăuță și Bulboacă (șut din demi-voleu scos în corner).…