În ziua de 8 ianuarie, polițiștii din cadrul Serviciului Investigații Criminale Argeș au extins cercetările cu privire la săvârșirea infracțiunii de complicitate la furt calificat, în cadrul unui dosar penal întocmit, inițial, sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de furt calificat și punerea în circulație a unui vehicul neînmatriculat, și au reținut un bărbat în vârstă de 37 de ani, din Rătești.
Din cercetări s-a stabilit că, în noaptea de 10 spre 11 septembrie 2022, un tânăr în vârstă de 21 de ani, din Rătești, împreună cu un bărbat în vârstă de 37 de ani, din Crângurile, Dâmbovița, ar fi sustras o semiremorcă, încărcată cu anvelope, în valoare de aproximativ 100.000 de euro, parcată pe marginea DN 65 B.Pentru săvârșirea faptei, bărbații ar fi folosit un autocamion, căruia i-au atașat plăcuțe cu număr de înmatriculare fals, autocamion identificat, ulterior, de către polițiști, pe raza județului Suceava, fără semiremorcă.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul