Vechile meșteșuguri, moștenite din moși strămoși, sunt astăzi readuse la viață cu dragoste și talent, prin această expoziție ce include produse unicat, confecționate manual, dedicate iubitorului de frumos al stilului artistic decorativ artizanal. Munca și pasiunea celor cinci expozanți – Orban Ana Maria, Veres Ildiko, Ürögdi Katalin, Kiss Bea și Pozsar Viorica – este reflectată în obiecte executate manual, inspirate din tradiție, fiecare exponat exclusivist având propria sa poveste a creației.
Mâinile harnice și destoinice au creat astfel coliere de mărgele inspirate din portul popular, brățări rafinate, cercei în culori vii si luminoase, elegante accesorii din piele naturală cu motive tradiționale și modelele de cusătură atent alese și stilizate, aducând astfel frumusețea tradiției în zilele noastre.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul