FC Argeș U12 a terminat pe podium Brașov Indoor Cup, una dintre cele mai puternice competiții de juniori care se organizează anual în orașul de la poalele Tâmpei. Clubul violet a participat la acest turneu cu două echipe, FC Argeș Violet terminând pe locul 2, iar FC Argeș Alb pe locul 7.
Puștii pregătiți de antrenorul Bogdan Vișan au cedat în finala mare, la penalty-uri, scor 3-4, în fața celor de la New Star București, după ce la finalul timpului regulamentar a fost egalitate, 0-0. În semifinale, FC Argeș Violet a trecut cu 5-1 de Junior Brașov, iar în sferturi a învins cu 7-0 pe FC Argeș Alb.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul