Stiri Ziare Locale Punctele „rocadei” în clasament pentru trupa lui Pîncotan: Voința Macea – Victoria Nădlac 4-0

Două dintre echipele ce-și doresc să se îndepărteze de „zona roșie” a clasamentului Ligii a IV-a și-au dat întâlnire la Macea, acolo unde gazdele aveau moral după punctul prețios scos la Pîncota. De cealaltă parte, Nădlacul nu și-a putut respecta statutul de favorită, la Vamă, cu Vinga, ratând – printre altele – și un penalty, prin Chepețan.

Iar Victoria a început meciul din comuna părădicilor cu o altă oportunitate mare, o bară a ex. felnăcanului Dancă. Amfitrionii au intrat mai greu în joc, iar nădlăcanii au mai avut două situații semnate Bozian (umăr peste poartă din 4 metri) și Chepețan (o lovitură liberă scoasă de Stănilă de lângă bară). După 25-30 de minute, măcenii s-au trezit și ei și Edu și Lakatos au amenințat buturile adverse. Și, când se părea că cele două echipe vor intra cu 0-0 la cabine, în al doilea minut de prelungire al primei părți, după o fază fixă, Lakatos și Băd au țintit bara, dar Cati a fost pe fază și a făcut 1-0.…