Anul 2023 a fost unul excelent pentru Andrei Marcu. Boxerul de 15 ani, din Frumușeni, a învins pugiliști tari la competiții din Polonia (Boguchwala și Debica) și Ungaria (Eger și Vecses), dar și-a adăugat în palmares și două medalii la nivel național. În luna mai, juniorul arădean a câștigat „aurul” la Cupa României de la Iași, iar în octombrie a luat „bronzul” la Campionatul Național de la Brăila. Cel mai important rezultat l-a obținut, însă, reprezentând România la Campionatul Balcanic de la Râmnicu Vâlcea. Aici, Marcu a pus mâna pe medalia de argint la categoria 60 de kilograme, fiind învins la puncte în finală de grecul Angeles Kalamaris.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul