La sfârşitul anului trecut, nu s-a putut, nu că nu s-a vrut să se obţină finanţare şi pentru lucrările de eficientizare energetică a unor imobile aparţinând Liceului cu Program Sportiv şi Şcolii „Oprea Iorgulescu”. Dorinţa autorităţilor este de a introduce în programele cu finanţare nerambursabilă toate clădirile publice, ca să nu mai fie probleme cu pierderile de căldură, reflectate în facturi împovărătoare. Pe 10 decembrie 2023, în acea duminică în care consilierii au fost convocaţi pentru a fi de acord cu finalizarea proiectelor GAL din bugetul local, pe ordinea de zi au fost incluse şi documentaţiile privitoare la eficientizarea energetică a sălilor de atletism şi gimnastică ale Liceului cu Program Sportiv şi a corpului nou al Şcolii Gimnaziale „Oprea Iorgulescu”.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul