Parteneriatul dintre Liceul Tehnologic Auto, Seminarul Teologic Ortodox „Neagoe Vodă Basarab”, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului și Inspectoratul Școlar Județean Argeș s-a fructificat și anul acesta prin organizarea simpozionului concurs „Problematica unirii în spațiul românesc”, aflat la ediția a XVIII-a și cuprins în Calendarul Activităților Educative Extrașcolare Județene pentru anul școlar 2023-2024. S-a realizat o extindere a acestei colaborări prin includerea în proiect a unor noi unități de învățământ, precum: Școala Gimnazială Nr.1 Corbeni, Școala Gimnazială „Gabriel Marinescu” Tigveni, Liceul Tehnologic „Ferdinand I”, Liceul Tehnologic „Constantin Dobrescu”, Palatul Copiilor Pitești.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul