Luni, 5 februarie, primarul Caransebeșului, Felix Borcean, a semnat contractul cu firma care va realiza lucrările de modernizare a trotuarelor pe nouă străzi din municipiu.
„Este cea mai bună veste de pe anul acesta. Începând de săptămâna viitoare, trotuarele de pe străzile prevăzute în primul proiect «Anghel Saligny» vor începe să fie modernizate și reabilitate. Este vorba de nouă străzi care vor primi pavaje noi, Calea Severinului va fi prima care va intra în modernizare, apoi Strada Gării, și, pe măsură ce se vor finaliza și lucrările de apă și canal, și celelalte, adică încă șapte străzi – Traian, Traian Doda, Cetății, Romanilor, Potocului, Poiana și Căpitan Iancu Temeș”, a spus primarul Felix Borcean.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul