Primul caz de brățară electronică în caz de violență domestică la Cluj a fost înregistrat chiar în prima zi a anului.
Astfel, în noaptea de Revelion în jurul orei 4 dimineața Poliția Cluj-Napoca a fost sesizată despre un caz de violență domestică la un imobil din municipiu. Polițiștii s-au deplasat de urgență la imobilul în cauză, identificând o femeie de 29 de ani și concubinul acesteia de 42 de ani. Polițiștii au constatat existența unui risc iminent în cazul femeii, astfel că la fața locului s-a deplasat și un echipaj medical, însă aceasta nu a fost transportată la spital. Bărbatul a fost condus la sediul secției de poliție pentru luarea măsurilor legale, fiind emis ordin provizoriu de protecție și montarea unei brățări electronice de supraveghere.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul