Au trecut trei ani de când Nicolae Dinică a preluat mandatul de primar al comunei Corbeni și a depus jurământul în fața locuitorilor, asumându-și responsabilitatea de a face tot ce îi stă în putere pentru a moderniza localitatea! „Au fost trei ani de muncă, provocări, critici, dezamăgiri, aprecieri, răbdare și, nu în ultimul rând, bucuria pentru cele realizate”, așa cum rememorează edilul.
„Sunt conștient și onorat de încrederea pe care mi-ați acordat-o și caut în permanență să nu vă dezamăgesc. Nu vreau să scot în evidență punctul de la care am plecat, pentru că mulți dintre dumneavoastră cunoașteți acest lucru. Știu că, de multe ori, munca mea și a echipei din Primărie nu este suficient de vizibilă, că necesitățile sunt multe și că traiectoria unui proiect de la idee până la implementare este lungă și anevoioasă, însă am căutat în totdeauna să respect prevederile legale, interesele cetățenilor și calitatea lucrărilor!”, a subliniat acesta.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul