Bugetul bogat al Primăriei Oradea este atrăgător şi pentru angajaţii instituţiei. BIHOREANUL a descoperit că, în câteva zile şi fără vreo selecţie de oferte, municipalitatea a angajat două agenţii de publicitate, ambele contracte ridicând serioase probleme de integritate. Una dintre firme aparţine fratelui şi surorii viceprimăriţei Antonia Nica, iar cealaltă - purtătoarei de cuvânt a Primăriei, Anca Deac, plătită "pe factură" să facă ceea ce avea în fişa postului.
Confruntat de ziar cu această situaţie, primarul Florin Birta a fost nevoit să admită că niciuna dintre subalterne nu s-a sinchisit să-i spună că s-a racordat la banii publici. Purtătoarea de cuvânt a şi plătit deja, cu funcţia...…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul