Primăria Bacău s-a mutat în noul sediu de pe strada Pictor Aman, clădire care mai este cunoscută și drept „Casa Albastră”. Anunțul a fost făcut de primarul Lucian Stanciu Viziteu, care a menționat că vechiul imobil în care au fost birourile până astăzi, aflată sub risc seismic, rămâne în conservare.
„Vii într-un singur loc și rezolvi tot!”, a anunțat primarul Viziteu. Însă, momentan, nu e chiar așa. Direcția de Taxe și Impozite Locale va funcționa tot pe strada Vasile Alecsandri, Poliția Locală este deocamdată pe strada Milcov, iar Centrul de Informare Cetățeni rămâne în continuare la fosta stare civilă, în spatele magazinului Luceafărul.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul