Caz revoltător la o grădiniță din municipiul Botoșani. Zeci de copii au ajuns să fie înghesuiţi într-o sală mult prea mică.
Situaţia a fost înregistrată la Grădinița nr. 22 din municipiu. Deşi primarul a anunţat că lucrările de renovare demarate în instituţie au fost încheiate, lucrurile nu stau chiar aşa în teren, iar din cauza lipsei de spaţiu, 50 de copii au ajuns să fie înghesuiţi într-o sală pentru 20 de copii.
Situaţia trenează încă de la debutul anului şcolar, adică din septembrie 2023. O masă mică și un dulap vechi, ambele îngrămădite în colțul unui hol, reprezintă cabinetul școlar, iar copiii sunt așezați la grămadă pentru a-și putea continua orele.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul