Luni, 22 ianuarie 2024, la ora 11.16, Detaşamentul 2 de pompieri Brăila, în cooperare cu Serviciul Voluntar pentru Situații de Urgență Tufești a intervenit cu două autospeciale de stingere pentru limitarea și lichidarea unui incendiu la o locuință pe raza localității Tufești. Din locuință a fost evacuată o minoră de 13 ani, conștientă, de către SVSU Tufești până la sosirea echipajelor inspectoratului. Aceasta a fost preluată echipajului SAJ Brăila și transportată la U.P.U. Brăila. La sosirea echipajelor ISU, incendiu se manifesta fără flacără cu degajare mare de fum. Au ars bunurile din două camere de locuit și s-au degradat pereții din cauza fumului. Cauza probabilă care a dus la producerea incendiului a fost un aparat electric de încălzire, lăsat sub tensiune, nesupravegheat.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul