În acest sfârșit de săptămână (05 – 07.01.2024), la nivelul județului Arad, pompierii militari au gestionat 115 misiuni pentru stingerea incendiilor, acordarea de prim ajutor și protecția comunității și a bunurilor acestora. Majoritatea dintre acestea au constat în asistență medicală, echipajele SMURD acționând în cazul a 110 solicitări.
Totodată, salvatorii au intervenit și pentru stingerea a două incendii, precum și în alte trei situații în sprijinul comunităților, cum ar fi: deblocarea persoanelor și asigurarea măsurilor de prevenire și stingere a incendiilor.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul