Fermierii comunei Cumpăna mai aproape de avea propriile platforme pentru colectarea gunoiului de grajd
Pe 21 noiembrie, la Centrul Multifuncțional de Asistență Socio-Medicală Cumpăna, fermierii cumpăneni, alături de funcționarii primăriei comunei Cumpăna, au participat la o instruire în cadrul workshop-ului „Informare și conștientizare cu privire la gestionarea azotului rezultat din activitătiile agricole”.
Evenimentul este parte a proiectului „Controlul Integrat al Poluării cu Nutrienți” derulat de Ministerul Mediului, Apelor si Pădurilor, prin Unitatea de Management a Proiectului „Controlul Integral al Poluării cu Nutrienți”, împreună cu Consorțiul pentru Bune Practici Agricole și este finanțat de Banca Mondială prin Ministerul Mediului, privind direcția NITRAȚI.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul