Pavajul vechi care a fost scos și înlocuit în municipiul Bistrița a stârnit, săptămâna aceasta, o controversă în spațiul public după ce cotidianul online bistriteanul.ro a publicat un articol în exclusivitate în care arată că mormane de pavaj au ajuns în curțile unor persoane private.
Conform sursei citate, fotografiile cu grămezile de pavaj au fost trimsie redacției de către diverși cititori care susțin că este vorba de pavaj scos de pe arterele din municipiu și depozitat în curțile unor persoane private. Primăria Bistrița a transmis un drept la replică cu privire la acest subiect și a precizat că, teoretic, până la această oră, materialele se află în custodia constructorilor și că acestea trebuie predate la finalizarea lucrărilor.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul