Mai mult de 1.100 de tone de produse alimentare au fost donate pe parcursul anului trecut în județele deservite de Banca pentru Alimente Cluj. În total, e vorba despre peste 2 milioane de porții de mâncare care au fost salvate de la risipă și au ajuns la 21.000 de persoane din județele Alba, Cluj, Sibiu și Bistrița-Năsăud. E vorba despre persoane în nevoie care se află în evidența a 119 organizații neguvernamentale.
Hrana donată provine de la 33 de la producători și distribuitori de produse, supermarketuri și lanțuri de magazine care colaborează cu Banca pentru Alimente Cluj.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul