În anul 2023, Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor a verificat și eliberat documente de înregistrare sanitară veterinară și pentru siguranța alimentelor pentru 548 de unități alimentare, conform Ordinului ANSVSA 111/2008. Această activitate a continuat și în prima lună din anul 2024.
Numărul mare de unități nou-înregistrate demonstrează faptul că județul Alba se dezvoltă în domeniul alimentar. Rolul DSVSA Alba nu se rezumă doar la înregistrarea și autorizarea unităților alimentare, ci și la monitorizarea și controlul acestora. Echipe de specialiști din cadrul instituției verifică respectarea normelor și standardelor în vigoare, asigurându-se că produsele alimentare comercializate în județul Alba sunt sigure și corespund cerințelor legale.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul