ț
Rețeaua rutieră rămâne o prioritate a Consiliului Județean Arad. Pentru modernizarea, reabilitarea, dar și pentru întreținerea drumurilor comunale, orășenești și județene, administrația județeană alocă sume suplimentare importante, pe lângă fondurile nerambursabile atrase, în special din surse externe.
„Am votat astăzi repartizarea sumei de 22,9 milioane de lei pentru modernizarea drumurilor comunale și orășenești dar și pentru lucrări de întreținere a drumurilor județene. Astfel, suma de 5,3 milioane de lei a fost alocată prin repartizarea din TVA pentru modernizarea drumurilor județene și comunale, ținând cont de faptul că am transmis unele drumuri administrațiilor locale și e normal și logic să asigurăm banii necesari întreținerii acestor tronsoane de drum. Suma rămasă, 17,6 milioane de lei, rămâne la dispoziția Consiliului Județean pentru întreținerea drumurilor aflate în administrarea instituției”, a declarat Răzvan Cadar, vicepreședinte al Consiliului Județean Arad.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul