În plus față de aceste fonduri, alte 11 drumuri și poduri vor beneficia de finanțare în valoare de cca. 140.000.000 de lei prin Programul de Investiții ”Anghel Saligny”
Consiliul Județean Cluj a aprobat, în cadrul ședinței ordinare desfășurate miercuri, 7 februarie 2024, proiectul de hotărâre inițiat de președintele Alin Tișe și care vizează programele de lucrări de modernizare și reabilitare, respectiv de întreținere curentă și periodică, în anul 2024, a drumurilor județene aflate în administrare.
Alin Tișe, președintele Consiliului Județean Cluj: ”Întrucât înțelegem pe deplin importanța pe care infrastructura rutieră o are pentru dezvoltarea județului și atragerea de noi investiții, vom continua, și în acest an, ambițiosul program de modernizare, reabilitare și întreținere a drumurilor județene. Și, pentru că ne dorim să utilizăm cu maximă eficiență fondurile de care dispunem, lucrările vor fi finanțate atât din bugetul nostru propriu, cât și din fonduri europene nerambursabile sau prin Programul Național de Investiții „Anghel Saligny”.”…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul