Părinții ai căror copiii se îmbolnăvesc au la dispoziție, de 10 ani, un serviciu care îi ajută non-stop. Peditel, un program național și internațional de asistență medicală pediatrică gratuită, a preluat anul trecut peste zece mii de apeluri pe lună, oferindu-le părinților soluții medicale și ușurându-le viața medicilor de la Urgențe.
Peditel împlinește duminică, 14 ianuarie, 10 ani de activitate neîntreruptă, timp în care medicii au răspuns apelurilor, au liniștit părinții, au ajutat copiii și au luat presiunea de pe unitățile de primiri urgențe. În acești 10 ani, 742.547 de copii au fost ajutați gratuit. Acest număr este echivalentul populației municipiilor Cluj-Napoca, Iași și Oradea, împreună.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul