Ținând cont de temperaturile extrem de scăzute din ultima perioadă, polițiștii locali din Pitești au demarat o acțiune care vizează persoanele fără adăpost din municipiul nostru. Patrulele de noapte le depistează și le îndrumă către adăpostul de noapte din Nord, acolo unde pot dormi și primi o masă caldă.
Celor care refuză deplasarea la adăpost le sunt oferite, de către polițiștii locali, în fiecare noapte, ceai cald și sandwichuri, aceștia fiind monitorizați periodic.
Pe această cale, facem apel către cetățeni, dacă au cunoștință de astfel de persoane lipsite de adăpost, să sesizeze dispeceratul Poliției Locale la nr. de telefon 0348911, pentru a le putea ține sub observație.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul